بیمارستان امام خمینی استان البرز به‌دلیل جمعیت بالای این استان و نیازسنجی­‌های انجام شده در سال ۱۳۷۰ تاسیس شد. این بیمارستان جزء ۳ بیمارستان دارای کت لب (اتاق مخصوص آنژیوگرافی) و درمانگاه اختصاصی قلب است. در حال حاضر مرکز قلب بیمارستان امام خمینی دارای ۱۴۵ تخت فعال است. آنژیوگرافی، اکوکاردیوگرافی، الکتروکاردیوگرافی و تست ورزش از جمله خدمات درمانی بخش قلب و عروق بیمارستان امام خمینی کرج است.

بخش های بستری بیمارستان امام خمینی کرج


CCU – ICU جنرال – بخش نوزادان – اطفال – جراحی عمومی – انکولوژی – روانپزشکی – عفونی – داخلی – ICU OH – ENT – POST CCU – جراحی زنان – ارتوپدی – Post – cath – ارولوژی – جراحی مغز و اعصاب – جراحی قلب باز – پست پارتوم.

انجام تست­‌های تشخیصی بیماری‌­های قلبی در بیمارستان قلب امام خمینی کرج


بیارستان امام خمینی البرز یکی از مراکزی است که دارای اتاق مخصوص آنژیوگرافی است و علاوه بر آن تست اکوی قلب و تست ورزش برای تشخیص و درمان بیماری­‌های قلبی در این بیمارستان انجام می­گیرد.

آنژیوگرافی

آنژیوگرافی یکی از مهم­‌ترین تست­‎های قلبی است که برای تشخیص گرفتگی­‌های عروق قلب انجام می­شود. آنژیوگرافی یکی از دقیق‌­ترین تست‌ه­ای قلب و عروق است که معمولا قبل از عمل جراحی قلب برای تشخیص دقیق­‌تر نوع بیماری و تجویز درمان بکار برده می­شود. در این روش که به صورت سرپایی بوده و بدون نیاز به بیهوشی است، با استفاده از نفوظ یک کاتر به داخل رگ­‌ها و تزریق ماده رنگی، و سپس تصویر برداری بعد از تزریق، گرفتگی­‌ها تشخیص داده می­شود.

اکوکاردیوگرافی

اکوکاردیوگرافی یا اکوی قلب یک تست قلبی عروقی رایج برای تشخیص انواع بیماری‌­های قلبی است. در این روش با استفاده از تجهیزات پزشکی مورد نیاز، امواج صوتی به تصاویر تبدیل شده و با استفاده از نتیجه بدست آمده پزشک، وجود لخته خون، مسکلات دریچه‌ه­ای قلبی را تشخیص داده و عملکرد کلی قلب را نشان می­دهد. اکوی قلب بدون درد و نیاز به بیهوشی است.

الکتروکاردیوگرافی

الکتروکادیوگرافی یا تست نوار قلب از ابتدایی­‌ترین و رایج­۲ترین تست­‌های قلبی عروقی است که در بیمارستان قلب امام خمینی کرج انجام می­شود. در این تست با وصل کردن الکترو­دهای کوچک به سینه بیمار، فعالیت الکتریکی قلب ثبت و به صورت تصویر به پزشک ارائه می­شود. پزشک با توجه به نوسانات قلبی در این تست، وجود بیماری‌­های قلبی از جمله آریتمی و تپش نامنظم قلب و همچنین عملکرد کلی قلب را بررسی می­کند. این تست به بیهوشی احتیاجی ندارد و سرپایی انجام می­شود.

تست ورزش 

در تست ورزش فعالیت و تپش قلب بیمار، در زمان­‌های مختلف سنجیده می­شود. به این صورت که ابتدا در زمان سکوت و استراحت تپش قلب گرفته شده و سپس حین ورزش با دوچرخه یا تردمیل، عملکرد قلب بیمار مورد ارزیابی قرار می­گیرد. در این تست می­توان بیماری­‌های عروق کرونری و آریتمی را تشحیص داد و درمان صحیح را برای بیمار در نظر گرفت.

آدرس بیمارستان امام خمینی کرج 


آدرس بیمارستان امام خمینی کرج