ساخت بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی تخت جمشید در سال ۱۳۸۳ با ظرفیت ۱۵۰ تخت (ویژه و بستری) آغاز شد و در سال ۱۳۹۳ مراحل نهایی به پایان رسید. واحد قلب بیمارستان تخت جمشید کرج یکی از بخش­های فعال این بیمارستان است که دارای نیروی پزشکی مجرب و تجهیزات پیشرفته است. امکانات بخش قلب بیمارستان تخت جمشید برای تشخیص و درمان بیماری­های قلبی کودکان و بزرگسالان در نظر گرفته شده است.

بخش های بستری بیمارستان تخت جمشید البرز بخش کاتتریسم قلب و آنژیوگرافی
شرح خدمات :

تشخیص پیشرفته و مستقیم و تهاجمی بیماریهای قلبی شامل تنگی عروق قلب و اختلالات جریانهای الکتریکی و عیوب عضله و دریچه های قلب
بازگشایی شریانهای قلب تنگ شده با بالون و استنت
اصلاح اختلالات دریچه های قلب با روشهای تهاجمی بررسی مسیرهای توزیع جریانهای الکتریکی ساخته شده با ضربان سازهای طبیعی قلب و رفع اختلال احتمالی آنها
کارگذاری ضربان سازهای مصنوعی قلبی و دستگاه های پایش ضربان قلب و شوک دهنده های داخلی در قلب
بخش پری آنژیوگرافی (پیراکتتریسم)
شرح خدمات :

آماده سازی بیماران برای ارجاع به بخش آنژیوگرافی
کنترل کلیه موارد لازم و تکمیل اجزاء مورد نیاز در پرونده بیمار برای آنژیوگرافی
تحویل و اسکان بیماران بعد از انجام پروسیجرهای تشخیصی و درمانی به پزشکان معالج تا زمان برگشت بیمار به حالت طبیعی و پایدار
ارائه آموزشهای لازم و فوری به بیماران در زمان ترخیص و راهنمایی بیماران برای دانستن چگونگی پیگیری درمان بعد از ترخیص از بیمارستان
آزمایشگاه
انواع آزمایشهای هورمونی ، عفونی ، قلبی ، تومور مارکرها ، ویتامین ها ، الکتروفورز ، آنالیز دارویی ، مواد مخدر و محرک، آلرژن‌ها، CD مارکرها و … در اسرع وقت با بهره گیری از دستگاههای مجهز در این بخش انجام می­شود.

واحد تست ورزش
ابتدا علائم حیاتی بیمار کنترل میشود . سپس کابل تست ورزش را به بیمار وصل کرده و در مورد مراحل انجام تست ورزش به بیمار توضیحاتی ارائه میشود . از مرحله گرم کردن آغاز میگردد که هر مرحله سه دقیقه و با شیب ۱۰ درصد شروع و در هر مرحله شیب ۲ درصد افزایش پیدا میکند . بنا بر سن و علائم حیاتی بیمار ماکزیمم زمان انجام تست ورزش توسط دستگاه تعیین میگردد که این ماکزیمم شش دقیقه و ۸۵ درصد میباشد.

اکوکاردیوگرافی
تست اکوی قلب در واحد قلب بیمارستان تخت جمشید کرج تحت نظر پزشکان متخصص و فوق تخصص قابل انجام است. با بهره گیری از دستگاه­های مجهز و بروز، نتیجه این تست دقیق به بیمار ارائه می­شود.

بخش اورژانس

بیماران اورژانس بخش مهمی از مراجعین به نظام سلامت را تشکیل می دهند. ارائه خدمات به موقع و با کیفیت به این افراد با راه اندازی رشته تخصصی طب اورژانس وارد مرحله تازه ای شده است. گروه طب اورژانس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی تخت جمشید از ابتدای راه اندازی این مجموعه شروع به کار نمود. اورژانس این مرکز در حضور پزشکان مجرب و کادر درمانی دلسوز با در اختیار داشتن شش تخت بزرگسال، یک تخت کودک، یک اتاق جراحی سرپایی مجهز، یک اتاق تریاژ، یک اتاق تزریقات و پانسمان، یک اتاق ایزوله استاندارد و یک اتاق CPR مجهز به مانیتورینگ به صورت شبانه روزی آماده خدمت گذاری به مراجعین خواهد بود.

اتاق­ عمل بیمارستان بخش قلب بیمارستان تخت جمشید کرج
اتاق شماره ۵ : جراحی قلب باز شامل MVR-AVR-CABG که مجهز به دستگاه پمپ قلب ، بالن پمپ ، هیتر-کولر و دستگاه الکترو شوک می باشد.

ساعت ملاقات بخش قلب بیمارستان تخت جمشید

ملاقات در بخش ICU در ساعت ۱۶-۱۵ برای هر بیمار فقط یک نفر امکان پذیر است
ملاقات در بخش CCU در ساعت ۱۶-۱۵ برای هر بیمار یک نفر و در مدت زمان کوتاه امکان پذیر است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonنوبت دهی